خرید دامنه رند، دومین با ارزشمجموعه دومین های خوشنام و معتبر

دامنه های فروش رفته

اینترنت هوشمند

اسم ایرانی

چت روم ایرانی

DomainParsi.com

تبادل لینک

ParsGozar.com

دانلود بازی

ChateFarsi.com

PersiaDomains.com

IranAfzar.com

AhangIran.com

دانلود نرم افزار

IrancellCard.com

دانلود آپارات

Parkvey.com

ParsHub.com

IranTarkhis.com


ارزش گذاری دامنه

   در این بخش برای اولین بار در دامینستان لیستی از مواردی که در تعیین ارزش یک دامنه نقش دارند، معرفی می گردد:

 
1- پسوند دامنه : دامنه های با پسوند com. از ابتدا تا کنون ارزشمند ترین دامنه ها بوده اند و همگان به صورت پیش فرض زمانی که نام دامنه ای را بدون پسوند می شنوند، از دامنه دات کام استفاده می کنند؛ مثال: دامینستان دات کام. دلیل دیگر دستور Ctrl + Enter می باشد که به صورت میانبر با پسوند دات کام نام دامنه را تکمیل می نماید.
     دامنه رایج دیگر دامنه net. است که به عنوان مخفف Network و برای موارد مربوط به شبکه های کامپیوتری و سایتهای اینترنتی استفاده می گردد. مانند parkvey.net با این وجود حتی برای اینگونه کاربرد کماکان دامنه دات کام از ارزش بالاتری برخوردار است و بی تردید دامنه parkvey.com با ارزش تر خواهد بود.

  2- عامه پسند بودن دامنه : دامنه هایی دارای ارزش بالا هستند که از یک طرف حاوی مفاهیم کلی و عمومی باشند، مثال: FarsiBlogs.com به معنی بلاگهای فارسی زبان و نه مختص به اشخاص یا نواحی خاص مثل LavasanBlogs.com و از طرف دیگر خواندن آنها مثل خطوط رند آسان باشد، مثل IranDJ.com و نه IranianMusician.com .

  3- کوتاه بودن دامنه : دامنه های چند کلمه ای و دامنه های متشکل از کلمات طولانی ارزش پایینتری نسبت به دامنه های کوتاه  دارند.
مثال: SandoghKhaneh.com درمقابل Ganjeh.com و یا MyFarsiDownload.com درمقابل DownFa.com .

  4- عدم وجود خط تیره : بدیهی است که با استفاده از خط تیره می توان بسیاری از دامنه های غیر آزاد را با تغییر شکل ثبت کرد، اما مسئله اینجاست که حتی جدا کردن عبارات 2 و 3 بخشی با اینکه معنی عبارت حفظ می شود، به دلیل عدم رواج (حتی با پسوند com.) در حافظه کاربر باقی نمی ماند و  از ارزش دامنه به صورت چشمگیری می کاهد.
 مثال: pars-on-line.com

  5- هماهنگی دامنه در الفبای زبان استفاده شده : واضح است که بسیاری از دامنه های مورد استفاده ما به زبان فارسی ولی با حروف انگلیسی می باشند (فینگیلیش) مثال: abtani.com ؛ نکته حائز اهمیت این است که در صورتیکه از دامنه های 2 کلمه ای استفاده می کنیم، یک کلمه فینگیلیش و کلمه دیگر انگلیسی نباشد؛ مثال: iranselCard.com و irancellKart.com از ارزش پایینتری نسبت به irancell Card.com , iransel Kart.com برخوردار می باشند.

  6- عدم وجود تشابه الفبایی : تشابه الفبایی در حد اندک و در حد یک حرف قابل چشم پوشی است؛ مثال: koponyab.com و coponyab.com اما بیش از آن، ارزش دامین را به اندازه زیادی کاهش می دهد، مثال: shargirancell.com و chargeiransel و sharjirancel و shargiransell و ...

 


 

صفحه نخست
درباره ما
فروش دامین
خرید دامین
ارزش گذاری دامنه
فهرست دامنه ها
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

| Home | About us | Sell Domains | Buy Domains | Evaluate Domains | Work with us |